Може да изглежда просто, но измиването на лицето изисква истинско внимание. Правейки го по правилния начин, може да направите разликата между сияещата кожа и тази с признаци на акне. Мнозина мислят, че трябва да миете лицето си само, когато трябва да премахнете грима или когато изглежда мръсно. В действителност се препоръчва да миете лицето си два пъти дневно. Независимо от вашия тип кожа, текстура или текущо състояние, нощното почистване е особено важно.
Премахването на грим и замърсявания от деня ще помогне да подготвите кожата за вашия режим на грижа за кожата, както и да подкрепите кожата в нейните процеси на регенерация и обновяване през нощта.
Готови ли сте за ново начало?
Следвайте тези стъпки за измиване на лицето си и ще останете очаровани от резултата.
Първо премахнете правилно целия си грим
Използвайте нежен препарат за отстраняване на грим, преди да започнете действително почистване, особено преди лягане.
Порите са свикнали да прочистват токсините за една нощ и ако са запушени, това ще отежни състоянието на кожата ви.
Гарантирано премахване на грим
За запушени пори опитайте метода за двойно почистване.
Тази рутина в две стъпки използва натурално масло (т.е. рициново, маслиново или слънчогледово) за премахване на замърсяванията и след това изисква меко измиване на лицето, за да помогне за отмиването на маслото. Потопете памучен тампон в мицеларна вода, средство за отстраняване на грим или натурални масла, за да премахнете грима около очите. Памучният тампон ви помага нежно да се справите със замърсените зони, без да дърпате кожата си.
Не използвайте груб сапун, за да почистите лицето си
Освен ако не са специално формулирани за лицето, сапуните могат да променят pH баланса на кожата, което позволява повече бактерии и растеж на дрожди. Не е изненада: почистващите препарати за лице, особено почистващите балсами, са създадени за деликатна кожа.
Има тенденция хората да търсят „пенещи се“, защото смятат, че ако не се пени, това не е почистване.
Но пененето всъщност може да лиши кожата ви от по-естествени масла“, казва Ерум Иляс, сертифициран дерматолог.
Проучване от 2012 г. Trusted Source потвърди това, като заключи, че повърхностноактивните вещества (това, което позволява на почистващите препарати да разграждат маслото, така че водата да измие мръсотията) пречат на молекулите на кожата ви да останат естествени и здрави.
Продукт, който със сигурност няма да "повреди" вашето PH:
Почистваща пяна за лице 150 г BENTON HONEST CLEANSING FOAM
Използвайте хладка вода
Нека разсеем един мит: порите не са врати.
Топлата вода не ги отваря, а студената не ги затваря. Истината е: екстремните температури на водата могат да причинят дразнене, така че е най-добре да се придържате към златната среда. Не искате да виждате зачервена кожа след измиване на лицето си, нали?
Бъдете нежни при ексфолиране
Ексфолиацията може да лиши кожата от естествената й защитна бариера. Най-добрият начин за почистване на кожата е с върховете на пръстите, като нежно масажирате поне минута или две. За да ексфолирате, потърсете съставки във вашите почистващи препарати, които съдържат салицилова киселина, гликолова киселина, млечна киселина или плодови ензими.
„Оставянето на тези продукти да проникнат в кожата за 60 до 90 секунди ще свършат работата или ще изчистят порите и премахнат мъртвите кожни клетки, за да осигурят здравословен блясък.“
За страхотна механична ексфолиация препоръчваме нашата jellyfish силиконова гъбка:
За химична ексфолиация препоръчваме:
Освежаващи ексфолиращи/пилинг тампони за лице с вино 30бр. NEOGEN BIO PEEL GAUZE PEELING WINE:
Не прекалявайте
Кожата ви има естествена бариера, която я защитава и й помага да задържа влагата. Докато използването на скраб или почистващ препарат с абразивно действие може да се почувства меко през първия ден, твърде силното търкане или ежедневното използване на тези продукти може да увреди външния слой на кожата. Един признак за прекомерно ексфолиране е свръхчувствителността на кожата. Това може да причини дразнене, пъпки и дори усещане за парене, когато нанасяте продукти.
Внимавайте за ежедневни почистващи препарати, които съдържат активни ексфолиращи съставки, като алфа хидрокси киселини (AHA) – млечна, гликолова, плодови киселини – и бета хидрокси киселини (BHAs) – салицилова, екстракти от върбова кора. Тези съставки са изключително мощни при олющване на кожата.
Не забравяйте шията и челюстта си
Челюстта и шията ви са предразположени към натрупване на мръсотия.
И те имат нужда от любов. Когато правите почистващ масаж на лицето си, нежно разтривайте пръстите си с движение нагоре, за да активирате циркулацията и да насърчите кожата ви да остане стегната и естествено повдигната. Този компонент за масаж може да помогне за релаксация и да даде на лицето ви необходимата мускулна почивка от стресовия ден.
Подсушете с мека кърпа
Време е да преосмислим непопиването на водата с кърпа. Оставянето на вода върху лицето ви не го хидратира;
всъщност, когато водата се изпари, това може да доведе до сухота. Не забравяйте да потупвате нежно с мека и чиста кърпа, като бъдете изключително внимателни около чувствителната зона под очите.
Тази статия все още няма коментари